ZAMYKANIE NACZYNEK
Pierwsze objawy skóry naczynkowej możemy już dostrzec ok 20 roku życia szczególnie u osób często opalających się. Występuje również u osób źle tolerujących kosmetyki, ze skórą wrażliwą i suchą. Skóra ta charakteryzuje się występowaniem tzw. nerwic naczynioruchowych, dyskretnym rumieniem czy pojedynczych sinoczerwonych pękniętych naczynek krwionośnych. Zmiany te nasilają się ok 30-40 roku życia. Dominującym objawem może być napadowe czerwienienie się twarzy .
Czynnikami wyzwalającymi zaczerwienienia są:
- słońce,
- stres,
- wysoka i niska temperatura,
- alkohol,
- pikantne potrawy,
- sauna,
- nadmierna suchość lub wilgotmość,
- niektóre kosmetyki i leki.
Niezwykle ważna jest profilaktyka i pielęgnacja skóry naczynkowej. Należy unikać wysokich i niskich temperatur, działania wiatru i słońca, suchych pomieszczeń, alkoholu i ostrych przypraw. Nie stosować drażniących środków, peelingów ziarnistych. Należy systematycznie wzmacniać ściany naczyń krwionośnych odpowiednimi zabiegami kosmetycznymi i leczniczymi. Zabiegi taki najczęściej stosuje się wiosną i jesienią gdy zmiany temperatur są niewielkie. Pęknięte naczynka
( twarz, nogi) należy zamykać nowoczesnymi metodami dającymi długotrwałą skuteczność i estetykę.
Proponujemy zamykanie naczynek za pomocą urządzenia IPL.
Energia świetlna IPL jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi - hemoglobinę i zamieniana na ciepło, podnosząc temperaturę krwi. Gdy krew osiągnie wystarczającą temperaturę następuje koagulacja i zniszczenie ściany naczynia, które po pewnym czasie jest usuwane z organizmu.
Wskazania do zabiegu:
- zmiany naczyniowe,
- teleangiektazje - poszerzone naczynia na skórze twarzy i nóg,
- naczyniaki wrodzone (naczyniaki płaskie).
Przeciwwskazania:
- ciąża,
- cukrzyca,
- stosowanie leków powodujących wzrost wrażliwości na światło,
- mocno opalona skóra,
- stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
- bliznowce,
- choroby krwi (np. hemofilia).
|