O nas Oferta Cennik Galeria Technologie Pakiety Kontakt
Kosmetyka pielęgnacyjna
Kosmetyka twarzy
Pielęgnacja ciała
Pielęgnacja rąk
Pielęgnacja stóp
Kosmetyka mężczyzn
Kosmetyka lecznicza
Liposukcja ultradźwiękowa
Zamykanie naczynek
Zabiegi przeciwtrądzikowe
Usuwanie blizn i rozstępów
Usuwanie przebarwień
Makijaż permanentny
Kosmetyka estetyczna
Mezoterapia
Depilacja IPL
Fotoodmładzanie
Mikrodermabrazja
Fale radiowe
 
Oderta

ZABIEGI PRZECIWTRĄDZIKOWE

Trądzik jest chorobą częstą, dotykającą szczególnie młodych ludzi między 14 a 35 rokiem życia. Zmiany skórne obejmują zazwyczaj okolice łojotokowe. Tworzą się grudki, krosty, nacieki zapalne i często blizny. Na rozwój trądziku ma wpływ wiele czynników. Nieleczony może być wieloletnią dolegliwością. W przypadkach wymagających leczenia wysyłamy klienta na konsultacje dermatologiczną. Stosujemy wiele metod skutecznie hamujących i ograniczających rozwój trądzików. W zabiegach przeciwtrądzikowych stosujemy oczyszczanie tradycyjne, biooczyszczanie, eksfoliację, mikrodermabrazję , peeling kawitacyjny. Metody te dobierane są w zależności od potrzeb skóry. Przed rozpoczęciem kuracji leczniczych i kosmetycznych przeprowadzamy bezpłatną konsultację, podczas której informujemy o sposobach higienicznej pielęgnacji przeciwtrądzikowej, stosowaniu niezbędnych dermokosmetyków, higienie skóry problematycznej, ochronie i profilaktyce.

Usuwanie zmian trądzikowych za pomocą urządzenia IPL

Leczenie trądziku pospolitego

Światło IPL niszczy szybko namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku (działa podobnie do antybiotyków, które stosowane miejscowo lub ogólnie mogą jednak wywoływać szereg objawów niepożądanych niszcząc wątrobę i żołądek). Badania przeprowadzone w wielu ośrodkach na świecie wykazały osiągnięcie trzy razy szybszych efektów leczenia systemem IPL , niż w przypadku tradycyjnych metod (wyraźna poprawa zmian - 60-80% - po serii naświetlań przeprowadzonych w ciągu 3-4 miesięcy). Bardzo spektakularne efekty uzyskuje się w leczeniu tą metodą trądziku ze zmianami ropnymi. Zalecana jest seria 3-5 zabiegów, co 3-4 tygodnie.

Przeciwwskazania:

 • osoby u których występuje nadwrażliwość na światło,
 • osoby stosujące leki światło-uczulające (antybiotyki, isotretynoinę),
 • kobiety w ciąży.

Leczenie trądziku różowatego

Leczenie polega na serii naświetlań urządzeniem IPL obszarów dotkniętych trądzikiem. Zabiegi wykonywane są co 3-4 tyg., aż do osiągnięcia znaczącej poprawy. Długie przerwy między zabiegami nie zmieniają skuteczności leczenia, lecz jedynie je wydłużają. Jest to seria ok. 4-5 naświetlań. Bezpośrednio po zabiegu następuje zaczerwienienie i obrzęk, które mijają po kilku dniach. Seria zabiegów powoduje znaczne zmniejszenie zaczerwienienia skóry i wszelkiego rodzaju dolegliwości związanych z trądzikiem różowatym. Jednak jeśli jest taka potrzeba to serię należy powtórzyć np. za pół roku.

Uwaga !!!

Chorzy z trądzikiem różowatym powinni unikać jedzenia bardzo gorących, pikantnych potraw, unikać picia gorącej, mocnej herbaty czy kawy oraz alkoholu. Wszystkie wymienione czynniki nasilają i tak już zaburzoną grę naczyniowo-ruchową i zaostrzają przebieg choroby. Poza tym skóra z trądzikiem różowatym wymaga używania bardzo delikatnych, łagodnych kosmetyków. Kremy powinny być pozbawione barwników i substancji zapachowych.

Peeling azjatycki czyli głębokie złuszczanie naskórka

Peeling azjatycki (Green Peel, peeling zielony) polega na biologicznym złuszczeniu czterech warstw naskórka aż do warstwy podstawnej (rozrodczej), za pomocą specjalnej mieszanki ziół azjatyckich. Green Peel jest produktem w 100% naturalnym, mineralno-ziołowym, pozbawionym jakichkolwiek substancji chemicznych.

Doświadczona kosmetyczka wmasowuje tę mieszankę w skórę, wykonując specjalny masaż, podczas którego ulegają rozpuszczeniu i wnikają w skórę zawarte w preparacie witaminy, sole mineralne, hormony roślinne i enzymy. Są one aktywne w skórze przez 48 godzin, wywierając tam swoje działanie. W ciągu 4-6 dni od wykonania zabiegu, stary naskórek złuszcza się całkowicie, odsłaniając NOWY, DELIKATNY, DOBRZE NAWODNIONY NASKÓREK. Ziołowa kuracja głębokiego pilingu powoduje silne przekrwienie oraz łuszczenie się skóry. Zwiększone przekrwienie prowadzi do poprawy przemiany materii skóry oraz do jej oczyszczenia.

Złuszczenie wierzchnich warstw naskórka pobudza tworzenie się nowych komórek i stymuluje regenerację skóry, reguluje pracę gruczołów łojowych, poprawia stan cery trądzikowej. Doskonale koryguje blizny potrądzikowe i zwęża rozszerzone pory, a przyczyniając się do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny w skórze - wygładza zmarszczki.

Wskazania do stosowania Green Peel

 • wszystkie postacie trądziku
 • zaskórniki
 • rozszerzone pory
 • blizny
 • zmarszczki
 • uszkodzenia skóry na skutek działania promieni słonecznych
 • elastoza
 • skóra starcza (atrofia)

Zabieg trwa około 1 godziny

 

STUDIO KOSMETYCZNE ROMA
76 - 150 Darłowo, Zakrzewo 10 | tel. 519 643 057| kom. 502 257 480